Postępowanie przed sądem Biskupim.

Religia Rzymsko Katolicki nie planuje czegoś takiego jak rozwód kościelny lub unieważnienia małżeństwa kościelnego, gdyż ich istnienie było by w sprzeczności z terminem małżeństwa, które zawierane jest do zgonu.
Proces Kanoniczny o stwierdzenie nieważności małżeństwa na stwierdzić nieważności małżeństwa kanonicznego. W sprawie tym stwierdza występowanie okoliczności, które mówią o nieistnieniu małżeństwa, fakty te muszą być poparte dowodami.
Proces Kościelny inaczej niż przewiduje to prawo cywilne nie jest procesem spornym. Wynika z tego że nasz duga strona nie jest naszym rywalem, całe postępowanie nie ma przeciwników a ma na celu stwierdzenie lub nie stwierdzenie istnienia małżeństwa. Strony są równe. Całe postępowanie zmierza do jednego celu, ustalenia rzeczywistego staniu faktycznego.
Jedyny właściwym sądem do roztrząsania skargi o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego jest Trybunał Kościelny Papieski i Biskupi. Biskupi dzieli się na: Sądy Metropolitarne, Sądy Miedzy diecezjalne, Sądy Diecezjalne. Papieski składa się z Sygnatury Apostolskiej, Penitencjaria Apostolskiego i Roty Rzymskiej.
Sąd rozstrzyga sprawę w składzie 3 sędziów diecezjalnych, w sprawie występuje również Obrońca Węzła Małżeńskiego, który ma za zadanie przedstawić fakty za siłą małżeństwa.

Zostaw odpowiedź

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>